شیر بیشه

مریدان حیدر کرار علیه السلام

شیر بیشه

مریدان حیدر کرار علیه السلام

شیر بیشه

...............فقط حیدر امیرالمومنین است...............

آخرین نظرات
 • ۲۳ مهر ۹۳، ۱۱:۴۲ - ALI REZA
  یا حق

۲۶ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

شهید حجت الاسلام "علی اصغر اصغری ترکانی"


عصر دیروز 27 مردادماه 93 خانواده شهید تازه تفحص شده، پاسدار شهید حجت الاسلام "علی اصغر اصغری ترکانی"، رئیس عقیدتی سیاسی لشگر 17 علی ابن ابی طالب(ع) با پیکر مطهر شهیدشان در معراج شهدای مرکز دیدار کردند. آنچه می بینید، تصویری از انگشتر و دانه های تسبیح به جای مانده از این شهید است.

عکس/انگشتر و تسبیح شهید،بعد از 31سال

عکس/انگشتر و تسبیح شهید،بعد از 31سال
 • ehsan 110

گفت‌وگو با فرمانده اسرائیلی در جنگ 33 روزه

نشریه ویژه نامه وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در گفتگو با یکی از فرماندهان «جبهه شمال» نقطه نظرات آنان را درباره جنگ 33 روزه جویا شده است که متن این گفتگوها توسط «ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام» در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است که ترجمه شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است:

*مصاحبه با افسر ارشد اطلاعات سرتیپ دوم «یووال خلمیش»
مصاحبه کننده «داود تسور» (سر تیپ دوم احتیاط، مدیرکل مرکز میراث اطلاعاتی) از ماه می 2000 یعنی زمان عقب‌نشینی از لبنان، حزب‌الله فعالیت خود را در لبنان و خارج از آن گسترش داد. در جنوب لبنان،‌ در منطقه‌ای که ارتش جنوب لبنان آن را تخلیه کرده بود، حزب‌الله تا خط آبی (مرز اسراییل - لبنان) پایین آمد و شروع به فعالیت سنگرسازی، دیده‌بانی و جمع‌آوری اطلاعات و آمادگی برای درگیری با اسرائیل کرد. از آن زمان تا جولای 2006 تصویر اطلاعاتی خوبی از نظر درک کیفیت استقرار و عملکرد حزب‌الله و چگونگی درگیری با اسرائیل در آینده در دست بود.

از سیستم راکت‌های میان‌برد و دور‌برد که پشت جبهه اسرائیل را هدف قرار می‌داد و همچنین از راکتهای کوتاه‌برد که خط مرزی و شهرهای خط مقدم را هدف قرار می‌داد، اطلاع داشتیم. تشکیلات حزب‌الله پس از عملیات "تسویه حساب" (1994) و "خوشه‌های خشم" (1996) برای خود منطقه تنفس لجستیکی ایجاد کرد. در میدان، پناه گاه‌های گسترده و مرتبط به هم و متناسب با روش فعالیت این تشکیلات ایجاد شد. به عبارت دیگر تصویری که توسط «واحد اطلاعات ستاد ارتش در شمال» با همکاری تیپ تحقیقاتی اطلاعات ارتش ( حوزه تروریسم) ایجاد شده بود در ارزیابی دشمن به لحاظ استراتژیک و عملیاتی خوب و از نظر تاکتیکی متوسط بود.

اما از لحاظ شناسایی اهداف، تصویر ارائه شده از سطح متوسط به پایین بود. ما از راکتهای میان‌برد و دور برد اطلاع داشتیم اما در شناسایی کاتیوشاهای کوتاه‌برد مشکل داشتیم و اطلاعات در این زمینه نامطلوب و غیر دقیق بود.

ما می‌توانستیم برآورد کنیم که حدود 13000 راکت از انواع مختلف در دست حزب‌الله است و حتی می‌توانستیم فرماندهان این تشکیلات را اسم ببریم اما درباره سیستم سیار آن ها در طول سالها در لبنان چیزی برای گفتن نداشتیم. ما از راکتهای میان‌برد و دوربرد اطلاع داشتیم اما در شناسایی کاتیوشاهای کوتاه‌برد مشکل داشتیم و اطلاعات در این زمینه نامطلوب و غیر دقیق بود.
بقیه در ادامه مطلب...

 • ehsan 110

35 سال پیش در چنین روزی؛ چمران به روایت چمران / پیش بینی چمران درباره آینده ایران

دکتر مصطفی چمران در تیرماه 1358 به پاوه رفت و در آنجا مورد محاصره نیروهای ضدانقلاب قرار گرفت و مردانه به همراه یاران ارتشی و سپاهی و مردمی خود جنگید تا اینکه این محاصره شکست و پاوه از لوث وجود دشمنان اسلام و ایران پاک شد.

روزنامه کیهان چند روز قبل از محاصره شدن دکتر چمران با او گفتگویی کرده بود که اتفاقا آن را 27 مرداد 1358 (سی و پنج سال پیش در چنین روزی) منتشر کرد. در همین شماره کیهان (شماره 10874) و در صفحه اول، خبرهایی از وضعیت پاوه منتشر شده و در یکی از تیترها می خوانیم: (آخرین پیام چمران: حلقه محاصره هر لحظه تنگ تر می شود، فوری کمک بفرستید.)

خواندن این گفتگو بعد از 35 سال و در حالب که دکتر چمران در پاوه و در محاصره ضدانقلاب به سر می برده، خالی از لطف نیست. گفتنی است ابراهیم حاتمی کیا چندی پیش فیلم جدیدش با نام «چ» که به وقایع این دوره از زندگی شهید چمران در پاوه اشاره می کرد را بر روی پرده سینماها اکران کرد.

این شما و این متن کامل گفتگو...

با توجه به اینکه چهره شما کمتر شناخته شده است، مختصری از شرح حال خود را بگویید.


در سال 1310 در تهران متولد شده‌‍ام. دوران دبیرستان و متوسطه را در تهران گذرانده و بعد در دانشکده فنی رشته الکترومکانیک را به پایان رسانده و شاگرد اول دانشکده فنی شدم و جزو بورسیه‌های دانشکده فنی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفتم و در آنجا در دانشکده برکلی تحصیلات خود را به پایان رساندم.

چمران به روایت چمران؛ 35 سال پیش در چنین روزی / پیش بینی چمران درباره آینده ایران
دکتر چمران، ابوشریف و تیمسار فلاحی در پاوه

بقیه در ادامه مطلب ...
 • ehsan 110

 

 

 

مقام معظم رهبری

وقتی ندا می آید ((حی علی الصلوه))

خیلی وقاحت میخواهد که خدا شما را به نماز بخواند و

شما چشم در چشم دیگران بدوزید و توجه نکنید.

 • ehsan 110

دلم گرفته ...

این همه چراغ تو این شهر هیچ کدم چشممو روشن نمیکنه...

 این همه چشم تو این شهر هیچ کدوم دلمو گرم نمیکنه...

 من دلم آسمون میخواد...

 آسمون..

25631_399.jpg

 • ehsan 110

نـمـازهایـت را عاشـقانـه بخـوان. 
حتـی اگـر خستـه ای یا حـوصلـه نـداری،
قبـلش فـکـر کـن چـرا داری نمـاز مـیخـوانـی 
و بـا چـه کسـی قـرار مـلـاقات داری.
آن وقـت کـم کـم لـذت میبـری 
از کلـمـاتی کـه در تـمـام عمـر داری تـکـرارشـان مـی کنـی.
تکـرار هیـچ چـیز جـز نـمـاز در ایـن دنیـا قـشـنگ نـیسـت . . .

"شهید مصطفی چمران "

ب

 • ehsan 110

بسم الله الرحمن الرحیم

5565654

می بیتی...نگاهشان به ماست.

در راهی که شهدا رفته اند،چه کرده ایم؟

اگر مایه افتخارشان نیستیم،مایه سرافکندگی و ناراحتی آنها نشویم...

آیا ما هم خود را فدای امام زمان(عج)و خداوند می کنیم؟

تمام عمرمان وقف دل صاحب زمان(عج)


عکس مریدان حیدر کرار (علیه السلام)

 • ehsan 110
بسم الله الرحمن الرحیم
دیدار مقام معظم رهبری با امام زمان (ع)


سید مرتضی آوینی:
"ولایت فقیه برای آنان که در حقانیت اسلام دچار تردید نیستند و در التزام عملی نسبت به آن نیز اهمال روا نمی دارند، امری است که تصور آن بی درنگ موجب تصدیق است..."

پایگاه صالحات - سخنان آیت الله احدی :
مطلبی را به شما عرض می کنم شاید نشنیده باشید .جناب آقای صدیقی شب فاطمیه روی منبر در بیت ایشان(بیت رهبری)که آقای رییس جمهور نشسته بود،آقای هاشمی بود، سران مملکتی بودند، قوه قضاییه، همه بودند. آقای صدیقی روی منبر این مطلب را گفت و آن را نتوانست تمام کند. همین که خواست تمام کند فریاد گریه جمعیت و حضار بلند شد.

دیدند این جمعیت بسوی آقا دارند حمله می کنند که به عنوان تبرک به ایشان دست بزنند .آقا را بردند و دیگر نتوانستند جمعیت را اداره کنند .
 • ehsan 110

رهبر معظم انقلاب اسلامی مقاومت و قدرت ایستادگی مردم مظلوم غزه را درسی بزرگ برای همه خواندند و افزودند: این مقاومتِ فراتر از تصور، نشاندهنده قدرت ایستادگی انسان و قدرت مقاومت یک ملت است و سرانجام نیز همین مردم به توفیق و به اذن الهی بر دشمن خود پیروز خواهند شد.

بقیه در ادامه مطلب . . .

 • ehsan 110

داعش، افرادی که اسمشان حسین باشد را می‌کُشد!

به تازگی فصل جدیدی از کشتارهای فرقه‌ای در محله‌های تحت اشغال داعش آغاز شده و جلادان گروه تکفیری داعش افرادی را که اسمشان حسین باشد می‌کُشند.

 گروه تروریستی داعش روز دوشنبه به خانواده‌های شهر موصل تا پایان تعطیلات عید سعید فطر مهلت داد همه دختران مجرد خود را برای عمل شنیع باصطلاح جهاد نکاح به این گروه تحویل دهند.

 گروه داعش از طریق مساجد شهر موصل که تحت فرمان رئیس این گروه تروریستی قرار دارند، به اهالی شهر موصل هشدار داد فقط تا پایان تعطیلات عید سعید فطر مهلت دارند دختران مجرد خود را برای جهاد نکاح جمعی به عناصر این گروه تحویل دهند.

 «لمی اسعد» از ساکنان شهر موصل به رادیو صدای روسیا گفت: گروه داعش از طریق بلندگوهای مساجد شهر موصل به اهالی شهر موصل اعلام کرد فقط تا پایان عید سعید فطر فرصت دارند دختران خود را تحویل دهند و هر کس از دستور این گروه سرپیچی و از تحویل دختران مجرد خود را به عناصر این گروه برای انجام جهاد نکاح پرهیز کند به شدت مجازات خواهد شد.

 گروه داعش در روزهای نخست تسلط خود بر شهر موصل در شمال عراق اهالی شهر موصل را وادار کرده بود در ازای دریافت ۸۰۰ دلار دختران خود را برای تکمیل ستاد جهاد نکاح تحویل این گروه بدهند.

 داعش افرادی که اسمشان حسین باشد می‌کُشد

 منابع خبری در عراق اعلام کردند که بتازگی فصل جدیدی از کشتارهای فرقه‌ای در محله‌های تحت اشغال داعش آغاز شده و جلادان گروه تکفیری داعش افرادی را که اسمشان حسین باشد را می‌کُشند.

 • ehsan 110